В Дніпрі провели круглий стіл "Державна реєстрація прав та примусове стягнення: точки дотику"
4 червня 2024 року в Дніпрі відбувся круглий стіл «Державна реєстрація прав та примусове стягнення: точки дотику".
Організувала захід Рада приватних виконавців Дніпропетровської області спільно з Нотаріальною палатою України, ГО "Спільнота реєстраторів" за підтримки Асоціації приватних виконавців України та Проекту ЄС "Право-Justice", за участю приватних виконавців, державних реєстраторів та приватних нотаріусів.
Доповідачами на заході виступили:
Оксана Русецька, Голова Асоціації приватних виконавців України
Світлана Медвєдєва, голова Правління громадської організації "Спільнота реєстраторів бізнесу, громадський формувань та прав на нерухомість", державний реєстратор
Олександр Сивокозов, Голова Ради приватних виконавців Дніпропетровської області, приватний виконавець
Олена Бунякіна, голова відділення Нотаріальної палати України в Дніпропетровській області, приватний нотаріус
Олександр Більчук, заступник начальника міжрегіонального управління-начальник Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області ПМУЮ
Альона Одринська
Галина Письменникова
Руслан Власюк.
Захід надав колегам можливість обговорити низку важливих питань та проблем, які виникають при взаємодії державних реєстраторів, нотаріусів та виконавців, роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, накладення арештів на майно та їх припинення, оформлення результатів примусових торгів, а також реалізації і подальшої реєстрації права оренди земельних ділянок.
Державні реєстратори звернули окрему увагу колег виконавців, щодо обов’язковості формування черги заяв при реєстрації обтяження на нерухоме майно, а саме відповідно п. 36 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою КМУ № 1127 від 25.12.2015 року, реєстрація заяв про державну реєстрацію прав в електронній формі проводиться в порядку черговості, у тому числі з урахуванням заяв, що подаються до суб’єкта державної реєстрації прав чи нотаріуса в паперовій формі.
Особливої уваги потребує процедура реєстрації судових рішень у ДРРП. Як ми всі знаємо, статтею 10 ЗУ, функції державних реєстраторів також виконують нотаріуси та державні/приватні виконавці (у разі накладення/зняття таким виконавцем арешту на нерухоме майно під час примусового виконання рішень відповідно до закону).
Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначена процедура проведення державної реєстрації обтяжень. Та першим кроком є пошук у базі даних заяв та запитів.
Якщо під час перевірки встановлено наявність судового рішення про заборону вчинення реєстраційних дій відносно майна, що обтяжується, або заяви власника майна щодо заборони вчинення реєстраційних дій відносно власного майна, по заяві НЕОБХІДНО прийняти рішення про зупинення державної реєстрації! Більш детально дані положення викладенні в ст. 18 та 25 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
За результатами заходу прийнято рішення щодо підготовки та направлення спільних листів до Міністерства юстиції України з пропозиціями щодо законодавчого врегулювання проблемних питань, які виникають під час примусової реалізації майна та його подальшої реєстрації, в тому числі щодо примусової реалізації права оренди земельної ділянки.