Новини АПВУ
Заходи

АПВУ виступила партнером V Конференції з виконавчого провадження

15 вересня 2021 року у Києві у Premier Palace Hotel відбулася довгоочікувана подія року – V Конференція з виконавчого провадження видання «Юридична практика». Інформаційним партнером заходу виступила Асоціація приватних виконавців України.

Асоціацію у першій сесії конференції представив Голова АПВУ Віталій Чепурний з доповіддю «Чотири роки реформи примусового виконання рішень: здобутки, втрати, перспективи».  Головним здобутком Віталій у доповіді відзначив надзвичайно позитивну динаміку зростання довіри до приватних виконавців – з кожним роком кількість виконавчих документів на виконанні у приватних виконавців зростає (31 870 у 2018 році і вже 303 550 у 2020му), як і збільшуються стягнуті суми за рішеннями (1,060 млрд грн у 2018 році і вже 4,282 млрд грн у 2020му). Серед втрат основними Голова АПВУ визначив негативну Дисциплінарну практику Міністерства юстиції України, яка, на думку спільноти, у 2020-2021 рр. мала каральний характер, а також проблеми доступу до професії через бар’єри Кваліфікаційної комісії. Віталій впевнений, що зазначені виклики Асоціація приватних виконавців у перспективі успішно вирішить, а перехід держави до повноцінної змішаної системи примусового виконання рішень разом з прийняттям законопроекту №5660 буде лише черговим кроком назустріч повністю приватній системі.

«Основним завданням Асоціації саме зараз є підтримка законопроекту №5660 «Про примусове виконання рішень» і ми спрямовуємо усі сили спільноти саме на неї. Ми вдячні депутатам Верховної Ради України за солідарну позицію. Цей нормативно-правовий акт потрібен не тільки приватним виконавцям, але і всій країні, оскільки успішне виконання зобов’язань – це ознака здорового суспільства і успішної держави. Функція примусового виконання не повинна бути тягарем для держави: у 2017-2019 рр. на утримання ДВС Україна витратила сукупно більше 2.5 млрд грн бюджетних коштів, у той час як приватні виконавці забезпечують себе всім необхідним самостійно», - зазначив у виступі Віталій Чепурний.

Конкретні практичні кроки для розвитку спільноти, заплановані у 2021-2022 рр., окреслив Анатолій Телявський, заступник Голови АПВУ, приватний виконавець.
Анатолій присвятив свою доповідь планам розвитку спільноти приватних виконавців. Ключовим напрямом він відзначив курс спільноти на самозабезпечення. Практичними кроками у цьому плані стали відкриття для спільноти власних і самодостатніх інформаційних баз даних, зокрема, вже відкритий і працюючий Реєстр приватних виконавців України на офіційному вебсайті АПВУ і проект Реєстру рішень Дисциплінарної комісії приватних виконавців, завершення якого планується у 2022 році.

«Асоціація приватних виконавців України повинна стати потужною і самодостатньою організацією з розгалуженою комунікацією. Ми підтримуємо саме цей напрям розвитку, тому вже відкрили Реєстр приватних виконавців України на базі офіційного вебсайту АПВУ. Зараз працюємо над проектом відкриття Реєстру рішень Дисциплінарної комісії приватних виконавців, який покликаний надати всім приватним виконавцям України структуровану практику для того, аби вони уникали помилок, які можуть призвести до дисциплінарної відповідальності. Конкретними практичними кроками ми поступово підвищуємо якісний рівень роботи кожного приватного виконавця», – зазначив Анатолій.

Дисциплінарний уповноважений АПВУ Олена Овчаренко розповіла колегам про парадокси дисциплінарної відповідальності приватного виконавця і поділилася власними враженнями від поточної практики формування складу комісії.

«Міністерство юстиції, яке фактично адмініструє інститут дисциплінарної відповідальності приватних виконавців, утворило досить жорстку систему контролю за представниками цієї професії. Навіть самі члени Дисциплінарної комісії від АПВУ стають періодично об’єктами розгляду відповідної комісії, тому в таких умовах досить важко бути впевненими у їх повній незалежності. Саме тому логічною вже стала практика запровадження до складу члені комісії представників інших юридичних професій, які, принаймні, не відчуватимуть тиску регулятора у процесі прийняття рішень», - зазначила у виступі Олена.

Заступник Голови АПВУ, приватний виконавець Олександр Сивокозов і приватний виконавець Андрій Авторгов зосередили свої виступи на аналізі переваг законопроекту #5660 і новим методам і процедурам виконання рішень, які цей документ пропонує. Приватний виконавець Марія Фесик розповіла на конференції про перспективи уніфікації повноважень державних і приватних виконавців. Голова Комітету АПВУ з етики, приватний виконавець Сергій Лисенко присвятив свою доповідь сучасним тенденціям створення норм етики приватних виконавців. Приватний виконавець Дмитро Куліченко виступив модератором третьої сесії конференції, присвяченій процесуальним нововведенням та судовій практиці у сфері виконавчого провадження.

Конференція з виконавчого провадження видання Юридична практика цьогоріч стала вже п’ятим заходом організатора, який зібрав на одній комунікаційній площі провідних спеціалістів у сфері роботи з проблемною заборгованістю: приватних виконавців, державних службовців, народних депутатів, адвокатів, представників банківських установ. Асоціація приватних виконавців України рада виступити інформаційним партнером конференції і дякує виданню за відмінну організацію заходу.