Настав час надати певну інформацію стосовно роботи над проєктом Кодексу етики приватних виконавців України.
Другий склад Комітету з етики Асоціації приватних виконавців України, після його утворення, поставив перед собою першочергове завдання - у найкоротші терміни подати на розгляд Ради приватних виконавців України проєкт нового Кодексу етики. Звичайно така мета не була новою. Над проєктом працювали і члени попереднього складу Комітету з етики, навіть був напрацьований певний варіант. Минулий варіант проєкту Кодексу етики став базою даного, він повністю ліг за основу і жодна норма не була втрачена.
Після вивчення існуючих матеріалів та досвіду суміжних інституцій, як українських так і закордонних, Комітет створив проєкт Кодексу етики, який, на наш погляд, не соромно презентувати перед широкою аудиторією.
Запропонований проєкт має чітку та логічну форму, що дає можливість його зручного використання. Деякі досить об`ємні статті та тези із старого проекту були поділені на кілька менших і легких. Він складається із чотирьох розділів та Преамбули.
Перший розділ: Загальні положенні та принципи, дає визначення основних термінів та установок, щодо моральних норм поведінки приватних виконавців. В цьому розділі також зібрані загально-етичні правила, дотримання яких має універсальний характер. Він складається із одинадцяти статей.
Другий розділ: Взаємовідносини серед приватних виконавців, призваний регулювати принципи моралі під час спілкування та взаємодії в професійному середовищі приватних виконавців. На жаль без конкретизації вказаних норм важко оцінювати чемність та тактовність поведінки наших колег. Розділ складається із семи статей.
Третій розділ: Поведінка виконавців, регулює зовнішню етичну сторону діяльності приватних виконавців. Питання відносин приватного виконавця із сторонніми особами теж повинно підпорядковуватись етичним правилам, особливо що стосується суспільної діяльності приватних виконавців та їх участь у кібер-просторі. Розділ має вісім статей.
Четвертий розділ: Діяльність Комітету з етики, стосується роботи самого Комітету та принципів взаємовідносин із усіма учасниками процесу. Члени Комітету, як ніхто інший повинні бути взірцем моралі. Розділ складається із чотирьох статей.
Звичайно, члени Комітету з етики не претендують на істину в останній інстанції, тому пропонують обговорювати та вдосконалювати даний проект, що в найкоротший термін винести вже досконалий варіант на розгляд Ради приватних виконавців України.
З проєктом Кодексу професійної етики приватних виконавців України можна ознайомитися тут
Голова Комітету з етики, доктор юридичних наук, професор Сергій Лисенко