Новини АПВУ
Загальні новини

Звернення голови АПВУ Віталія Чепурного до спільноти

25 листопада мене обрали головою АПВУ. Це величезна довіра і відповідальність. Дякую усім, хто мене підтримав. Своєю діяльністю буду доводити, що ви не помилились зі своїм вибором. З великою повагою ставлюсь до колег, які проголосували на З’їзді за інших кандидатів. 

Приємно відзначити, що на З’їзді відбулись справжні демократичні вибори керівництва Асоціації, Комітету з етики та Ревізійної комісії. Ми бачили змагання кандидатів та їх програм. Кота в мішку не обирали. Результат виборів закономірний. І справа навіть не в прізвищах (хоча за кожним прізвищем своя історія боротьби за розвиток інституту приватних виконавців, популяризації професії). Переміг курс на проєвропейську реформу примусового виконання судових рішень, принципи чистоти професії та прогресивні бачення щодо розвитку спільноти. 

На сьогодні приватні виконавці мають міцний фундамент у вигляді професійної Асоціації. Хочу подякувати своїм попередникам, безпосередньо Сергію Ніколаєву, Олександру Сивокозову та Геннадію Родіну, за участі яких була створена Асоціація та за ці три роки зроблені перші необхідні кроки до життєздатності спільноти.  

Сьогодні ми вже на початку шляху по зрівнянню повноважень приватних і державних виконавців у межах законодавчо визначеної змішаної моделі примусового виконання рішень. «Приватники» довели свою ефективність у реалізації судових рішень та рішень інших органів, які нам дозволив виконувати регулятор — ми забезпечуємо їх швидке і ефективне виконання, незважаючи на назви підприємств і прізвища боржників. За цей час приватні виконавці доводять, що є надійними партнерами бізнесу, банкам, громадянам у напрямку встановлення справедливості через виконання рішень. 

Вважаю, що настав час, щоб і держава бачила в нас надійного та економічно вигідного партнера. А для цього необхідно дозволити професії дихати на повні груди.

Разом з тим, я впевнений, що змішана модель — це лише крок, який повинна пройти система примусового виконання рішень в Україні. Але я вірю, що кінцевий вектор — це все-таки перехід на повноцінну приватну модель. Так, враховуючи політичну турбулентність та певні міфічні побоювання суспільства щодо приватизації професії судового виконання, прекрасно усвідомлюю, що це навряд чи перспектива найближчих років. 

Один із необхідних елементів у цьому напряму — автоматизація виконавчих процесів. Не менш важливо — розширення функціоналу для помічників приватних виконавців. 

Реалізація цих пунктів дозволить приватним виконавцям братись і ефективно виконувати «маленькі» борги. Стягнення тих же адміністративних штрафів стане взаємовигідним для держави і нас.

Дисциплінарний контроль і відповідальність… Нині це болюча тема для спільноти. Постійно ми чуємо нарікання на необґрунтованість скарг боржників, тиск регулятора, упередженість окремих членів Дисциплінарної комісії та слабкий захист «приватників» Асоціацією. У цьому напрямі в першу чергу ставлю собі за мету домогтись максимальної прозорості роботи Дисциплінарної комісії, що стане одним із необхідних елементів до обґрунтованості всіх її рішень. 

Асоціація буде постійно крокувати до створення таких умов, за яких кожен член спільноти, незалежно від того, в якому куточку країни працює приватний виконавець, які має персональні уподобання та на яку літеру починається його прізвище, — зможе розраховувати на підтримку і захист. 

Хочу наголосити: захищати — будемо, а от вигороджувати, закривати очі на нехтування чи маніпулювання «приватником» законодавства, — ні! 
Сьогодні, як ніколи раніше, нам важливо опікуватись чистотою професії: дотриманням законодавства та професійних етичних норм. Колеги, працюйте по совісті і по закону! Будьте активними, озвучуйте свої ідеї щодо вдосконалення роботи Асоціації. Пропозиції кожного будуть почуті, проаналізовані, а кращі ідеї втілені в життя. Впевнений, спільними зусиллями у нас все вийде!