Новини АПВУ
Регіональні новини

Рада приватних виконавців Одеської області провела V Щорічну міжнародну конференцію «Made in Odessa» на тему: «Виконавче провадження в умовах воєнного стану»

26 серпня 2022 року Рада приватних виконавців Одеської області за підтримки Проекту ЄС "Право-Justice" провела в м. Одеса V Щорічну міжнародну конференцію «Made in Odessa» на тему: «Виконавче провадження в умовах воєнного стану».


У конференції взяли участь представники Міністерство юстиції України, члени Асоціація приватних виконавців України, судові виконавці Польщі, Литви, Франції, Грузії, Молдови, Болгарії, представники OpenMarket - СЕТАМ, науковці, адвокати. Ключовими темами конференції стали посвідчення фактів судовими виконавцями та виконання рішень під час воєнного стану.


У своєму вступному слові до учасників Конференції заступник Голови АПВУ Олександр Сивокозов зазначив, що приватні виконавці довели свою професійність та ефективність, тому закономірно ставлять собі за мету розширення свого функціоналу. Наразі питання йде про надання можливості приватним виконавцям посвідчувати факти, а у майбутньому – повноцінне зрівняння повноважень з ДВС.


«Розширення повноважень приватних виконавців – це наш вектор розвитку. Ми від нього не відступимося, будемо йти до зрівняння повноважень. І лише коли зможемо вільно говорити про повноцінну змішану систему примусового виконання рішень. Ми маємо надію, що найближчим часом це відбудеться», – сказав Олександр Сивокозов, зокрема зазначивши, що "були трошки проблеми приватних виконавців з підключенням до АСВП".

Заступник міністра юстиції Андрій Гайченко у своєму виступі зазначив, що під час війни виникли виклики, з якими ніхто і ніколи раніше не стикався, тому «дуже багато ситуацій які, на жаль, не мають гарного рішення».


«В умовах війни, ми як регулятор намагаємося забезпечувати баланс між інтересами ДВС, «приватників», сторін виконавчого провадження, їх правами та безпекою. З огляду на це, певними правами мирного часу доведеться тимчасово поступитися на користь життя громадян та обороноздатності Держави, – сказав Андрій Гайченко.


Заступник Міністра презентував прийняття Міністерством Наказу №3563/5, який, на його думку, врегульовує низку проблем приватних виконавців, що перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії, та виконавців, які виїхали з тимчасово окупованих територій.


Нагадаємо, АПВУ привітала низку важливих кроків Міністерства для врегулювання актуальних питань примусового виконання рішень в умовах воєнного стану, проте також зазначила, що раніше презентувала Міністерству і народним депутатам України свій спеціально розроблений законопроект, який передбачає більш комплексне вирішення проблеми роботи приватних виконавців під час війни.


Головна національна експертка, керівниця компоненту "Захист прав власності та виконання" Проєкту ЄС «Право-Justice» Ірина Жаронкіна у вітальному слові акцентувала увагу на те, що, не зважаючи на воєнний стан, виконання рішень залишається у фокусі уваги Європейської Комісії та діяльності Проєкту, а також державних органів. Також Ірина повідомила, що виконання рішень включено як пріоритет до «Плану відновлення країни», презентованого в липні у Лугано (Швейцарія). Експертка звернула увагу присутніх на необхідність імплементації досвіду низки європейських країн, в яких судові виконавці мають право посвідчувати факти та складати акти, які мають доказову силу.


«Приватні виконавці в Україні – система висококваліфікованих професіоналів, які не коштують державі жодних видатків, а, навпаки, наповнюють бюджет, сплачуючи податки. Вони довели, що можуть належно виконувати делеговані державою функції. У воєнний час доцільно, щоб приватні виконавці мали функції і повноваження, які приносили б максимум користі для держави. А функція констатації фактів має саме такий акцент», - сказала Ірина Жаронкіна.


Також з вітальними словами до учасників Конференції звернулися Рафал Лищек, Голова палати судових виконавців Польщі, Інга Каралені, Голова Президіуму Палати приставів Литви та Довидас Віткаускас, засновник благодійного фонду «SOS Ukraine».


На Конференції також виступили:


Олександр Олійник, Директор директорату правосуддя

та кримінальної юстиції Міністерство юстиції України розповів про бачення регулятора щодо уповноваження виконавців фіксувати факти – шкоду. Спричинену внаслідок війни.

Багато уваги від час заходу було приділено вивченню іноземного досвіду у цій сфері, зокрема у Франції, Болгарії, Молдові, Литві.


Ярослав Деяк, заступник генерального директора з юридичних питань ДП «СЕТАМ» детально розповів про особливості реалізації арештованого майна в умовах воєнного стану.


Зорян Маковецький, приватний виконавець виконавчого округу Львівської області ознайомив з особливостями звернення стягнення на майно в період воєнного стану.


Андрій Авторгов, приватний виконавець виконавчого округу м. Києва оцінив останні зміни до профільного законодавства.


Наталія Матвійчук, приватний виконавець виконавчого округу Донецької області окреслила проблемні питання примусового виконання на тимчасово окупованих територіях.


Ольга Верба, членкиня Дисциплінарної комісії приватних виконавців виступила зі спец доповіддю «Основи діяльності дисциплінарної комісії за результатами внесення змін до Закону».


↗️ facebook