Новини АПВУ
Заходи

Голова АПВУ Віталій Чепурний взяв участь у 8му Форумі із реструктуризації та банкрутства

Захід видання "Юридична практика" відбувся 15 березня 2023 року у м. Києві у Premier Palace Hotel. Асоціація приватних виконавців України виступила інформаційним партнером форуму.

Представник спільноти приватних виконавців виступив на першій сесії форуму «Реструктуризація та банкрутства в Україні: виклики воєнного часу».

Віталій на початку виступу зазначив про різке падіння статистичних показників стягнення заборгованості в Україні у грошовому еквіваленті до лише 1,6%. Голова АПВУ зазначив, що однією з відповідних причин є проблемні питання виконавчого провадження під час воєнного стану, зокрема проблеми процедури реалізації арештованого майна боржника і відкриття справи про банкрутство.

Тривалий час в Україні існувала усталена практика, яка полягала у тому, що, якщо під час примусового виконання судового рішення справа про банкрутство відкрита після того, як опубліковано оголошення про проведення електронних торгів у виконавчому провадженні з реалізації арештованого майна цього боржника, то така реалізація продовжується далі незважаючи на введений судом мораторій, а стягувач у виконавчому провадженні отримує грошові кошти, стягнуті за рахунок реалізації майна боржника. На жаль, ця стала практика нещодавно зазнала перегляду з боку регулятора і судових інстанцій.

Існує дискусійне рішення Верховного Суду з протилежним висновком - постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 14.09.2021 у справі № 908/2536/20, яка визначила, що перші, другі і треті електронні торги є окремими процедурами реалізації арештованого майна. Таким чином, вища судова інстанція вважає, що якщо перші електронні торги не відбулися, то другі і треті виконавець проводити вже не може, оскільки запроваджується дія мораторію.

«Поточна судова практика – це точно не про захист прав стягувачів чи кредиторів. Такий підхід відкриває можливість до реального зловживання боржником своїми правами. Проблемних питань у самій процедурі виконання на практиці вистачає. З таким підходом ми навряд чи вийдемо на належний рівень примусового виконання рішень», - підсумував Голова АПВУ Віталій Чепурний.
У роботі сесії також взяли участь народний депутат України Олексій Мовчан, заступниця міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць, секретар судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС Олег Васьковський, голова Ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова і експерт Комітету НАБУ з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів, керівник Судового центру Департаменту реструктуризації та стягнення заборгованості АТ «Укрексімбанк» Василь Гей.
Форум із реструктуризації та банкрутства видання "Юридична практика" цього року увосьме зібрав на одній платформі провідних українських експертів у сфері процедур банкрутства і реалізації майна боржника. Асоціація приватних виконавців України була рада виступити інформаційним партнером заходу і сподівається на подальші зустрічі з колегами на щорічному форумі у майбутньому!
Повний відеозапис виступу Голови АПВУ доступний за посиланням.