Висновок № 189
щодо скарги на дії приватного виконавця виконавчого округу Кіровоградської області
Висновок № 190
щодо скарги на дії приватного виконавця виконавчого округу міста Києва
Висновок № 191
щодо розгляду скарги на дії приватного виконавця виконавчого округу Сумської області
Висновок № 192
щодо скарги на дії приватного виконавця виконавчого округу Київської області
Висновок № 193
щодо розгляду скарги на дії приватного виконавця виконавчого округу Луганської області
Висновок № 194
щодо розгляду скарги на дії приватного виконавця виконавчого округу міста Києва
Комітет з етики дослідив доводи скарги заявника на дотримання приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва норм Кодексу професійної етики приватних виконавців.
Скаржник є боржником за виконавчим провадженням № __, відкритим на підставі виконавчого напису, вчиненого приватним нотаріусом БРНО Київської області Колейчиком В.В. 04.04.2020 про стягнення на користь ТОВ «АЛЕКСКРЕДИТ» заборгованості.
Доводи скарги та їх оцінка Комітетом з етики:
Скаржник звернення обґрунтовує тим, що 23.02.2022 звернулася до приватного виконавця із заявою про закінчення виконавчого провадження у зв’язку з ухваленням судом рішення про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню. Однак, на день звернення із скаргою, відомості про скаржника залишаються у Єдиному реєстрі боржників, а виконавче провадження – відкритим.
Комітет з етики дослідив докази, надані скаржником в обґрунтування свого звернення та встановив, що скаржник додає копію звернення від 23.02.2022 із посиланням на рішення Олександрівського міськрайонного суду Кіровоградської області від 18.02.2022, яке на дату звернення не набрало законної сили. Згідно Єдиного державного реєстру судових рішень, набрало законної сили лише 22.03.2022.
Згідно пояснень, наданих приватним виконавцем, у зв’язку з призупиненням Міністерством юстиції України доступу до Автоматизованої системи виконавчого провадження (далі – Система) всіх без винятку приватних виконавців, приватний виконавець була позбавлена можливості на вчинення будь-якої виконавчої дії, у тому числі, спрямованої на закінчення виконавчого провадження. Про наявність встановлених обмежень приватний виконавець неодноразово в телефонному режимі повідомляла скаржника.
Обмеження приватних виконавців України у доступі до Системи є загальновідомим фактом і не піддається сумнівам. Тому, після відновлення доступу до Системи, 29.07.2022 приватний виконавець винесла постанову про закінчення виконавчого провадження, відкритого на підставі виконавчого напису, вчиненого приватним нотаріусом БРНО Київської області Колейчиком В.В. 04.04.2020 про стягнення зі скаржника коштів.
Проаналізувавши доводи скарги та надані приватним виконавцем пояснення, Комітет з етики прийшов до висновку, що суть звернення зводиться до процесуальних питань, які чітко окреслені законодавством України про виконавче провадження та не пов’язане із недотриманням приватним виконавцем норм Кодексу професійної етики приватних виконавців України.
Враховуючи вищевикладене, Комітет з етики дійшов висновку, що ознак порушення Кодексу професійної етики приватних виконавців України в діях та рішеннях приватного виконавця виконавчого округу міста Києва під час здійснення виконавчого провадження № __ не виявлено.