Новини АПВУ
Загальні новини

Фізичні особи - боржники зможуть здійснювати операції з арештованих рахунків

Увага! Інформація для сторін виконавчого провадження!


Набрали чинності зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану».

Тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні:

Фізичні особи – боржники можуть здійснювати видаткові операції з арештованого рахунку у межах двох мінімальних розмірів заробітної плати на місяць. Ця сума може бути використана протягом місяця, вона не є накопичуваною. Відповідна норма діє незалежно від розміру заборгованості за виконавчим документом. Для визначення такого рахунку боржнику потрібно звернутись до державного або приватного виконавця, який наклав арешт, із заявою у довільній формі про визначення рахунку у банку (зразок заяви - bit.ly/3I1JT0H).

Така заява може бути подана в паперовій формі (особисто або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі з накладенням електронного цифрового підпису (ЕЦП). У заяві зазначаються номер рахунку, який боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій, та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок. Для правильного (коректного) заповнення номеру рахунку рекомендуємо взяти відповідний документ в банку. Боржник несе відповідальність за достовірність зазначеної у заяві інформації.

«Зміни до законодавства є цілком позитивними для громадян і запроваджують баланс між правами боржників і кредиторів. Це покладе кінець так званій проблемі арешту «зарплатних рахунків». Мінімальна захищена сума у розмірі двох мінімальних заробітних плат надасть необхідний соціальний захист боржникам. Це загальноприйнята європейська практика. У порівнянні з попередньою нормою, яка просто передбачала скасування арештів по рішенням на суму до 100 тис. грн., тепер всі боржники у рівних умовах незалежно від розміру їх заборгованості», – пояснив Голова Асоціації приватних виконавців України Віталій Чепурний.

У разі накладення арешту на декілька рахунків в одному банку або ж у різних банках, має бути визначений лише один рахунок боржника в одному банку. Незалежно від кількості виконавчих проваджень стосовно одного боржника визначається лише один рахунок для здійснення видаткових операцій. Кількість виконавчих проваджень не впливає на розмір суми, з якої боржник може здійснювати видаткові операції. Банк здійснює видаткові операції в межах дозволеної суми у разі надходження від виконавця постанови про визначення рахунку.

Виконавець зобов’язаний винести таку постанову протягом двох робочих днів з дня отримання заяви боржника та не пізніше наступного робочого дня надіслати постанову банку.

Повний текст закону доступний за посиланням.