UIHJ рекомендує Україні прийняти законопроект 5660 "Про примусове виконання рішень"
UIHJ підтримує законопроект 5660 в Україні.
І прийняти його треба саме у тій редакції, яку презентувала Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Асоціація приватних виконавців України разом із закордонними експертами. До такого висновку дійшли експерти Міжнародного союзу судових виконавців (UIHJ) у своєму зверненні до Голови Комітету.
«Довіра до системи примусового виконання рішень серед суб'єктів господарювання є надзвичайно важливою. Неефективна система примусового виконання рішень перешкоджає господарській діяльності та створює правову невизначеність як для інвесторів, так і для громадян. Не слід недооцінювати економічні аспекти якісної системи примусового виконання. Для економічного зростання необхідний живий і конкурентоспроможний бізнес-сектор. Коли підприємства не в змозі стягнути непогашені борги на свою користь, деякі з них змушені ставати банкрутами, а інші змушені звільняти працівників або перекладати витрати на споживачів. До того ж, іноземні інвестори навряд чи будуть вкладати кошти в таку країну. Неефективна система виконання рішень згубно впливає на економіку країни», – зазначено у листі.
Для ефективної системи примусового виконання рішень необхідно прийняти законопроект №5660, тому що у ньому:
✔️ передбачена автоматизація процедури доступу до професії і вдосконалено підготовку нових претендентів ✔️ зрівнюються повноваження приватних і державних виконавців ✔️ вдосконалено контроль за діяльністю виконавців ✔️ передбачено цифровізацію процесів виконавчого провадження, яка відповідає Глобальному кодексу виконання рішень ✔️ вирішено проблему зведеного виконавчого провадження ✔️ деталізовано і унормовано дисциплінарну процедуру, а також процедуру моніторингу і контролю за виконанням рішень, що відповідає рекомендаціям CEPEJ; розширюються контролюючі повноваження Асоціації приватних виконавців України, як саморегулівної організації.
UIHJ зазначає, що більшість положень законопроекту повністю відповідає нормам, які діють у більшості провідних країн Європейського Союзу, зокрема Нідерландах і Франції.
Закордонні колеги побажали українській стороні якнайшвидшого руху назустріч провідним світовим стандартам правосуддя, а також запропонували досвід Вченої ради UIHJ, члени якої постійно працюють з такими поважними міжнародними інституціями, як Світовий банк, ЮНСІТРАЛ, Міжнародний валютний фонд, Європейська комісія та Гаазька конференція з міжнародного приватного права.
Асоціація приватних виконавців України щиро дякує закордонним партнерам UIHJ за солідарну позицію і наголошує на необхідності прийняття законопроекту №5660 «Про примусове виконання рішень» для оптимальної процедури інтеграції української системи правосуддя на шляху вступу до Європейського Союзу.