Новини АПВУ

Увага! Зміни до Правил ведення діловодства та архіву в органах державної виконавчої служби та приватними виконавцями

Приватним виконавцям більше не потрібно друкувати журнали обліку і реєстрації.

За пропозицією АПВУ, Міністерством юстиції внесено зміни до Правил ведення діловодства та архіву в органах державної виконавчої служби та приватними виконавцями, а саме внесено зміни до примірної номенклатури справ та до порядку ведення журналів обліку виконавчих проваджень, журналу реєстрації документів про відкриття виконавчого провадження, журналу реєстрації загальної вхідної кореспонденції та журналу реєстрації вихідної кореспонденції.

Таким чином, відтепер журнали друкувати НЕ потрібно. Процедура ведення журналів здійснюється в електронній формі в Автоматизованій системі виконавчого провадження.

Також, Наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2024 року до примірної номенклатури справ внесено зміни в розділі заголовків справ та строків іх зберігання.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0699-17#n70

Принагідно нагадуємо, що примірна номенклатура справ приватного виконавця установлює склад справ, що утворюються в діловодстві приватного виконавця. Незалежно від Номенклатури, кожен приватний виконавець повинен мати індивідуальну номенклатуру справ. При цьому заголовки справ конкретизуються і уточнюються (вказують авторів, види документів тощо). До індивідуальної номенклатури справ дозволяється включати також заголовки справ, що не передбачені Номенклатурою. Залежно від кількості документів у справі та строків їх зберігання в індивідуальній номенклатурі справ дозволяється об’єднувати чи дрібнити справи, зазначені в Номенклатурі. Подрібнення справ може здійснюватися і за кореспондентами.

Індивідуальна номенклатура справ приватного виконавця складається у двох примірниках. Перший примірник (недоторканний) зберігається у відповідній справі приватного виконавця, другий - використовується приватним виконавцем як робочий.

У кінці календарного року індивідуальна номенклатура справ обов’язково закривається підсумковим записом, у якому зазначаються кількість і категорії фактично заведених за рік справ. Підсумковий запис скріплюється підписом приватного виконавця.

Також, Асоціація звертає увагу приватних виконавців на те, що наказом Міністерства юстиції України № 1549/5 від 24.05.2024 Пункт 8 розділу VIII Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року № 512/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 квітня 2012 року за № 489/20802 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 29 вересня 2016 року № 2832/5), доповнено новими абзацами такого змісту:

«У період дії заборони на купівлю іноземної валюти, встановленої Національним банком України, виконавець за наявності письмової згоди стягувача на перерахування йому коштів у національній валюті звертає стягнення на виявлені у боржника кошти в національній валюті. Еквівалент зазначеної у виконавчому документі суми стягнення в іноземній валюті визначається за офіційним курсом Національного банку України на день перерахування коштів на рахунок стягувача».