Новини АПВУ
Загальні новини

Громадяни звернулися до АПВУ через блокування доступу приватних виконавців до АСВП

Громадяни страждають через блокування доступу приватних виконавців до АСВП.

Нагадаємо, після запровадження воєнного стану Міністерство юстиції України заблокувало доступ до Автоматизованої системи виконавчого провадження з метою безпеки даних реєстрів.

4 квітня 2022 року Міністерство юстиції видало наказ № 1310/5, який передбачає відновлення доступу державних і приватних виконавців до системи. Вже через тиждень з 11 квітня Міністерство відновило доступ до АСВП державним виконавцям, проте приватним - досі ні, не зважаючи на сотні відповідних заяв наших колег.

В результаті, тисячі громадян позбавлені законного права на правосуддя. Заблокованим залишається виконання понад 600 тис. виконавчих документів. Громадяни не можуть отримати зняття арештів, розпоряджатися своїм майном і коштами, оформити купівлю або продаж майна. Приватні виконавці втратили роботу.

Міністерство юстиції не повідомляє, коли доступ приватних виконавців до АСВП відновлять. На жаль, запити Асоціації приватних виконавців України регулятор ігнорує.

Через ситуацію, яку створило Міністерство юстиції, до АПВУ надійшли сотні звернень громадян. Це як сторони виконавчих проваджень (боржники, стягувачі), так і покупці арештованого майна, адвокати, юрисконсульти підприємств тощо.

АПВУ продовжує наголошувати на необхідності підключення приватних виконавців до АСВП, надання можливості професії працювати, а громадянам реалізовувати свої законні права.

Відео звернень на офіційній facebook сторінці АПВУ.