Новини АПВУ
Загальні новини

Оголошення. Круглий стіл "Проблемні питання продажу земельних ділянок у виконавчому провадженні відповідно до нового законодавства"

22 липня 2021 року об 11:00 у конференц-залі ДП «СЕТАМ» за адресою м. Київ, вул. Стрілецька, 4-6, 3 поверх відбудеться круглий стіл на тему «Проблемні питання продажу земельних ділянок у виконавчому провадженні відповідно до нового законодавства».

Формат – офлайн і онлайн (Zoom-конференція).

Спікери:
·     Віталій Чепурний, Голова Асоціації приватних виконавців України
·     Анатолій Телявський, заступник Голови Асоціації приватних виконавців України
·     Олександр Мамро, генеральний директор ДП «СЕТАМ»
·     Ярослав Деяк, заступник генерального директора ДП «СЕТАМ» з юридичних питань
·     Давид Салахутдінов, заступник генерального директора з розвитку підприємства ДП «СЕТАМ»
·     Представник Міністерства юстиції України
·     Людмила Cпіцина, начальник Управління ринку та оцінки земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру
·      Дарина Марчак, Операційний директор державного підприємства «Прозорро.Продажі»

У круглому столі також візьмуть участь представники банківської спільноти, зокрема «Ощадбанк», "РайффайзенБанк", "АльфаБанк" і "УкрГазБанк".


6 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони». Внесено зміни до Земельного кодексу України, зокрема, щодо продажу земельних ділянок на земельних торгах. Зміни передбачають обов’язковий продаж земельних ділянок, прав емфітевзису, суперфіцію на них державним і приватним виконавцем під час виконання рішень у виконавчому провадженні на земельних торгах, порядок проведення яких встановлений Земельним кодексом України, а порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи має бути затверджений Кабінетом Міністрів України.


Наразі Держгеокадастром розроблено та опубліковано проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)», який встановлює порядок функціонування та адміністрування відповідної електронної торгової системи.

Асоціація приватних виконавців України зауважує, що зміни до Земельного кодексу України не узгоджуються з положеннями спеціального законодавства, що регулює процедуру виконавчого провадження, зокрема, Закону України «Про виконавче провадження» та Закону України «Про іпотеку».
Асоціація приватних виконавців України вважає, що застосування таких норм ускладнюватиме, а в деяких випадках унеможливлюватиме звернення стягнення державними і приватними виконавцями на земельні ділянки боржників, що є одним з основних заходів примусового виконання рішень. Такі колізії у законодавстві можуть створити додаткові перешкоди для виконання судових рішень і негативно позначитися на статистиці.

З огляду на актуальність зазначеної теми, Асоціація приватних виконавців України спільно з ДП «СЕТАМ» ініціює проведення круглого столу за участю представників Міністерства юстиції, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру і державного підприємства «Прозорро.Продажі» для вироблення шляхів вирішення проблеми законодавчих колізій, пов’язаних з нововведеннями у земельному законодавстві. Асоціація приватних виконавців України запрошує фахівців у сфері земельного права і примусового виконання рішень залучитися до дискусії. Для реєстрації участі у заході, будь-ласка, надішліть запит до Секретаріату АПВУ електронною поштою sekretariat@apvu.com.ua, або телефонуйте за номером +38 093 752 17 34.

Круглий стіл буде доступний у конференції Zoom за посиланням:
https://zoom.us/j/95165143006?pwd=YTdZUm1pNkZiRnU0TWRoQTZlUTFiQT09

Ідентифікатор конференції: 951 6514 3006
Код доступу: 1111