Новини АПВУ
Загальні новини

Реформи виконання судових рішень та цифровізації судової системи стали складовими схваленого Європейською Комісією Плану України в межах Інструменту ЄС Ukraine Facility на 2024-2027 роки

Нагадаємо, Європейська Комісія схвалила План України у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility на 2024-2027 роки, який визначає умови отримання 50 мільярдів євро макрофінансової допомоги.

Фінансування спрямоване на допомогу Україні у підтриманні адміністрації, виплаті зарплат та пенсій, наданні основних державних послуг та підтримці відновлення та реконструкції, поки вона продовжує захищатися від агресії.

В опублікованому документі реформи виконання судових рішень та цифровізації судової системи стали одними з основних у Компоненті І Ukraine Facility (п. 2.1).

«Виконання судових рішень є ще однією запорукою функціонування ринкової економіки та верховенства права. У контексті примусового виконання судових рішень в Україні, насамперед, спочатку буде розроблено Дорожню карту щодо реформування примусового виконання судових рішень та вдосконалення діяльності державних та приватних виконавців з урахуванням поточної ситуації, а також буде ухвалено пакет законопроектів щодо вдосконалення виконання судових рішень щодо майнових та немайнових зобов’язань та подальшої цифровізації виконавчого провадження», – йдеться у Плані України.

Реформи зокрема дозволять:
  • розширити функціонал автоматизованої системи виконавчого провадження;
  • запровадити взаємодію між Єдиним реєстром боржників та іншими реєстрами з метою недопущення відчуження боржником майна;
  • удосконалити автоматизований арешт коштів боржників тощо.

Нагадаємо, провідні положення, що стосуються вдосконалення системи примусового виконання рішень в Україні та цифровізації виконавчого провадження містяться у законопроекті 5660 «Про примусове виконання рішень», який перебуває на розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики і готується до другого читання у парламенті. Асоціація приватних виконавців України неодноразово наголошувала на необхідності прийняття законопроекту та продовження реформування системи виконання рішень в Україні.