Новини АПВУ
Новини Асоціації

Приватні виконавці взяли участь у круглому столі «Проблемні питання невиконання судових рішень в Україні та шляхи подолання»

Приватні виконавці виконавчого округу міста Києва Андрій Авторгов і Марія Фесик взяли участь у круглому столі «Проблемні питання невиконання судових рішень в Україні та шляхи подолання».

Захід відбувся 28 липня 2023 року в Офісі Омбудсмана України.

Серед учасників також були присутні працівники Департаменту моніторингу додержання права на справедливий суд та процесуальних прав, Міністерства юстиції, судді Верховного Суду, адвокати і громадські організації.

Приватні виконавці обговорили проблему численних скарг громадян до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, що стосуються невиконання судових рішень. Обговорили також актуальні проблеми, які виникають під час виконання судових рішень, зокрема, що стосуються немайнового характеру, де виконання судового рішення напряму залежить від боржника.

Учасники круглого столу надали свої пропозиції щодо можливих шляхів вирішення проблемних питань. Приватні виконавці Марія Фесик та Андрій Авторгов зазначили про необхідність розширення кола питань, які здатні вирішувати приватні виконавці, які показують найбільшу ефективність під час виконання судових рішень. Зокрема, Андрій Авторгов вважає, що в Україні потрібно зробити невиконання судових рішень фінансово невигідними для боржників. На його думку, цього можна домогтися запровадженням у вітчизняне законодавство астренту, сутність якого полягає в покладенні обов’язку грошового відшкодування шкоди, заподіяної невиконанням судового рішення, з метою подолання спротиву недобросовісного боржника.

Учасники заходу зійшлися на тому, що дієвим механізмом, який забезпечив би зменшення рівня невиконання судових рішень в Україні, є посилення відповідальності боржника за невиконання відповідного рішення. Також запропонували впровадити систему персональної відповідальності боржників у випадку, коли такими є державні органи, за невиконання судових рішень.

Детальніше про захід: facebook.