Новини АПВУ
Заходи

АПВУ і Проект ЄС "Право-Justice" провели круглий стіл "Особливості виконання судових рішень під час воєнного стану"

5 липня 2022 року Асоціація приватних виконавців України і Проект ЄС «Право-Justice» провели круглий стіл "Особливості виконання судових рішень під час воєнного стану".

Відкрили захід вступними словами Голова АПВУ Віталій Чепурний і головний національний експерт Проекту ЄС «Право-Justice» Ірина Жаронкіна.

Віталій у вступному слові окремо зазначив про важливість примусового виконання рішень в умовах війни, а також вирішення Міністерством актуальних проблем, зокрема, зупинення діяльності приватного виконавця за власним бажанням, процедури заміщення приватного виконавця і передачі справ до іншого виконавчого округу. Ірина Жаронкіна зазначила, що ефективна система примусового виконання рішень стане однією з важливих складових для вступу України до Європейського Союзу.

Доповідачами круглого столу виступили голова Секретаріату АПВУ Костянтин Коломойцев, суддя Господарського суду Луганської області Олена Фонова, к.ю.н., приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Андрій Авторгов, приватний виконавець виконавчого округу Луганської області Владислав Лиманський і заступник генерального директора ДП «СЕТАМ» з юридичних питань Ярослав Деяк.

Експерти проаналізували ключове законодавство у сфері примусового виконання рішень на час війни, обговорили заборону реалізації іпотеки і відкриття виконавчих проваджень, питання доступу до АСВП і зупинку ДП «СЕТАМ» електронних аукціонів з продажу майна на територіях, які окуповані або на яких ведуться бойові дії.

Сторони обговорили пропозиції вдосконалення документального оформлення процедури реалізації майна, а також комунікації з органами державної влади.

Приватний виконавець Катерина Шмідт прокоментувала поточний стан законодавчої регуляції приватних виконавців в умовах воєнного стану, відзначивши. Вона відзначила, що закордонні колеги судові виконавці під час засідання Постійної Європейської Ради UIHJ у м. Глазго (Шотландія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), на якому Катерина представляла АПВУ, висловили солідарність з українською професійною спільнотою. На думку європейців, Україна не повинна втрачати інноваційну професію приватного виконавця, яка наближує країну до європейських стандартів, забезпечує основну державну функцію, не потребує видатків з бюджету та створює нові робочі місця.

↗️ Повний відеозапис круглого столу доступний на facebook.