Новини АПВУ
Регіональні новини

В Одесі обговорили моніторинговий звіт про аналіз мораторіїв, що ускладнюють виконання судових рішень

          3 серпня 2021 р. у Південному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції України (м. Одеса) за ініціативи Ради приватних виконавців Одеської області відбувся круглий стіл за участі керівника Проекту ЄС «Право-Justice» Довідаса Віткаускаса, директора Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександра Олійника, віце-президента Української академії медіації, медіатора Луїзи Романадзе, представників Ради приватних виконавців Одеської області Георгія Парфьонова і Юрія Щербакова та начальника Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Тимофія Дудіна.
          Темою круглого столу було «Обговорення результатів моніторингового звіту про аналіз мораторіїв, що ускладнюють виконання судових рішень та застосування процедур банкрутства».
          Учасники всебічно розглянули принципи використання медіації у виконавчому провадженні, як одного з найпопулярніших альтернативних способів врегулювання спорів, зокрема медіатор Луїза Романадзе наголосила на популярності медіації як частини культури та актуальності питання нормативного врегулювання процедури медіації в Україні.
В свою чергу, приватні виконавці виконавчого округу Одеської області Георгій Парфьонов та Юрій Щербаков окреслили проблемні питання, які виникають під час виконання судових рішень, пов’язані з впливом мораторіїв та існування проблеми наявності значної кількості мораторіїв, які ускладнюють чи унеможливлюють примусове виконання рішень, окрему увагу приділено питанню заборони відчуження окремих видів земель сільськогосподарського призначення, також було обговорено можливі шляхи підвищення в Україні оперативності, якості та кількості виконаних судових рішень.
          Дякуємо колегам за інформативне спілкування та обмін досвідом, цікавими та дієвими ідеями!