Новини АПВУ
Заходи

Приватні виконавці взяли учать у стратегічній сесії на тему «Медіація у виконавчому провадженні: міжнародний досвід та перспективи для України»

Приватні виконавці взяли учать у стратегічній сесії на тему «Медіація у виконавчому провадженні: міжнародний досвід та перспективи для України», яка відбулася 30 вересня 2022 року у м. Львові. Захід організував Проект ЄС "Право-Justice".

Зі вступними словами до слухачів звернулися Олександр Олійник, Директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України, Оксана Цимбрівська, керівник Проекту ЄС «Pravo-Justice» в Україні і Анатолій Телявський, заступник Голови Ради приватних виконавців України, приватний виконавець виконавчого округу міста Києва.

«В АПВУ неодноразово обговорювалася ідея внесення законодавчих змін, які могли б дозволити приватним виконавцям професійно займатися медіацією. Вони могли б займатися цією діяльністю зі сторонами як у відкритому виконавчому провадженні, так і в окремому процесі вирішення спору. Для цього Україні необхідно імплементувати відповідні законодавчі зміни, аби розширити наші повноваження,» - зазначив у вітальному слові заступник Голови АПВУ Анатолій Телявський.

Також в ході сесії виступили з доповідями Аліна Сергєєва, IMI certified mediator, адвокат, представник України в Європейській асоціації суддів з медіації, гостьовий експерт Університету Миколаса Ромеріса (Литва), національний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice», Валерій Притуляк, к.ю.н., доцент, національний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice», член Кваліфікаційної комісії приватних виконавців, Катілін Попов, міжнародний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice», Олександр Сивокозов, заступник Голови АПВУ, Марія Фесик, приватний виконавець міста Києва, і Ольга Верба, к.ю.н., доц., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ, член Дисциплінарної комісії приватних виконавців.

Учасники обговорили загальні засади та переваги медіації, актуальність її застосування, враховуючи наслідки війни, міжнародний досвід, проблеми законодавчого регулювання та перспективи застосування медіації в Україні з інститутом приватних виконавців. Експерти зійшлися на думці, що медіація має вагомий потенціал в Україні, проте її подальші перспективи залежать від законодавчих нововведень і політичної волі щодо їх імплементації.

Повний відеозапис сесії.