Новини АПВУ
Заходи

Андрій Авторгов представив АПВУ на Debt Collection Conference 2024 компанії «Business Format Group»

Захід відбувся 26 квітня 2024 року в місті Києві в приміщенні Mercure Kyiv Congress. АПВУ виступала інформаційним партнером конференції.

Заступник Голови АПВУ представив на конференції свою доповідь "Система примусового виконання рішень в умовах війни". Андрій проаналізував як змінювалося законодавство про виконавче провадження з моменту початку російської повномасштабної агресії, питання звернення стягнення на рахунок для видаткових операцій, іпотечне майно, заробітну плату, пенсію, стипендію, інші доходи боржника, виконання виконавчих написів нотаріусів, проблему строків у виконавчому провадженні та стягнення в іноземній валюті. Також приватний виконавець у доповіді торкнувся питання відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на території територіальних громад, що належать до територій, на яких ведуться активні бойові дії, або тимчасово окупованих територій. Окрему увагу заступник Голови АПВУ присвятив питанню стягнення заборгованості якщо боржник військовослужбовець.

«Безперечно, бажання мінімізувати наслідки військової агресії для громадян шляхом тимчасового відстрочення заходів примусового виконання рішень є цілком виправданим. Проте, має бути також дотриманий справедливий баланс між інтересами обох сторін, адже стягувачем не завжди є банк або фінансова компанія, їм може бути і громадянин або військовослужбовець, який саме в цей час як ніколи потребує заборгованих коштів. Саме тому потрібно дуже зважено підходити до питання введення нових мораторіїв або заборон на виконання судових рішень та їх продовження. На період воєнного стану мають бути збережені інститути примусового виконання рішень: як державні, так і приватні виконавці, в тому числі і їх незалежність. Ми маємо думати над тим, яким буде виконавче провадження після Перемоги», – зазначив Андрій.

Захід Debt Collection Conference традиційно зібрав для професійного спілкування більше 150 провідних фахівців сфери роботи з проблемною заборгованістю, а також усіх зацікавлених фахівців, які працюють у сфері стягнення боргів: керівників банків, МФО, фінансових та юридичних компаній.

Повний відеозапис конференції доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=-uiOAEbqzDs