Рекомендації та роз'яснення

Роз'яснення Міністерства юстиції щодо заборони примусового виконання виконавчих написів нотаріусів під час дії воєнного стану

          Міністерством юстиції України Листом № 99959/111050-33-22/20.5.1 від 28.10.2022 щодо виконання виконавчих написів нотаріуса надано роз’яснення на лист Асоціації приватних виконавців України від 22.09.2022 № 294 з наступних питань.

          Чи існує обов’язок завершити виконавче провадження, відкрите до 25.08.2022 на підставі виконавчого напису нотаріуса?
          Роз’яснення Міністерства юстиції України:
          Переліки підстав для повернення виконавчого документа стягувачу та закінчення виконавчого провадження визначені статтями 37, 39 Закону України «Про виконавче провадження».

          Якщо існує, то на якій підставі необхідно його завершувати (із посиланням на пункт, частину і статтю Закону) та у який строк?
          Роз’яснення Міністерства юстиції України:
          Роз’яснення не надано.

          Чи підлягають зняттю, скасуванню чи припиненню арешти, оголошений розшук майна боржника або інші вжиті під час примусового виконання виконавчого напису заходи примусового виконання рішення, чи виключаються відомості з Єдиного реєстру боржників?
          Роз’яснення Міністерства юстиції України:
          При здійсненні у період воєнного стану виконавчого провадження, відкритого на підставі виконавчого напису нотаріуса, виконавець може знімати арешт, виключати відомості з Єдиного реєстру боржників, скасовувати розшук та інші вжиті під час примусового виконання рішення заходи.

          Чи підлягають зупиненню, припиненню або скасуванню електронні торги з реалізації арештованого майна боржника та у який спосіб (чи необхідно виконавцю приймати для цього окреме процесуальне рішення)?
          Роз’яснення Міністерства юстиції України:
          Повноваження щодо зупинення електронних аукціонів (аукціонів за фіксованою ціною) покладаються на Організатора.

          Чи проводити відповідно до вимог статті 45 Закону розподіл стягнутих з боржника коштів та чи перераховувати їх стягувачу(ам), якщо такі кошти стягнуті з боржника до 25.08.2022?
          Роз’яснення Міністерства юстиції України:
          При здійсненні у період воєнного стану виконавчого провадження, відкритого на підставі виконавчого напису нотаріуса, виконавець може розподіляти кошти, які надходять на рахунки, та перераховувати їх стягувачу.
          Оформлення результатів електронних аукціонів (аукціонів за фіксованою ціною), які проводились до набрання чинності Законом від 27.07.2022, здійснюються в порядку, визначеному законодавством.

          Чи проводити відповідно до вимог статті 45 Закону розподіл стягнутих з боржника коштів та чи перераховувати їх стягувачу(ам), якщо вони внесені боржником самостійно (добровільно) на депозитний рахунок приватного виконавця?
          Роз’яснення Міністерства юстиції України:
          Заборона примусового виконання виконавчих написів нотаріуса у період дії воєнного стану не позбавляє боржника права виконати свої зобов’язання самостійно.

          Чи закінчувати виконавче провадження у разі достатності стягнутих або самостійно (добровільно) зарахованих боржником коштів для задоволення вимог стягувача(ів) із скасуванням арештів та інших вжитих заходів чи ні?
          Роз’яснення Міністерства юстиції України:
          Підстави для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини встановлені частиною четвертою статті 59 Закону України «Про виконавче провадження».

Лист Міністерства юстиції України № 99959/111050-33-22/20.5.1 від 28.10.2022 доступний за посиланням.