Новини АПВУ
Заходи

Приватні виконавці взяли участь в онлайн-консультації на тему: «Усунення недоліків нормативно-правового регулювання щодо звернення стягнення на земельні ділянки»

Приватні виконавці взяли участь в онлайн-консультації на тему: «Усунення недоліків нормативно-правового регулювання щодо звернення стягнення на земельні ділянки».

Захід 16 вересня 2022 року проводило Міністерство юстиції України за підтримки Проекту ЄС "Право-Justice".

З вітальними словами виступили директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександр Олійник і Голова Асоціації приватних виконавців України Віталій Чепурний.

«АПВУ ініціювала роботу з проблематикою земельних торгів у виконавчому провадженні ще до того, як менше одного року тому стартували перші земельні торги з продажу арештованих земельних ділянок за новими правилами - у системі Прозорро.Продажі. Цього часу виявилося більш ніж достатньо для того, щоб сформувати власне враження та виявити недоліки. Більшість з них закладена на рівні саме законів - Земельного кодексу, Закону про виконавче провадження, Закону про іпотеку та інших. Нашою ключовою пропозицією є надати можливість реалізовувати арештоване майно і ДП СЕТАМ, і Прозорро.Продажі. Від конкуренції якість послуг тільки зростатиме», – зазначив Голова АПВУ Віталій Чепурний.

Міжнародний досвід нормативно-правового регулювання звернення стягнення на земельні ділянки навів Катілін Попов, приватний виконавець (Болгарія), експерт Проєкту ЄС «Право-Justice».

Проблемні питання підготовки до реалізації земельних ділянок у виконавчому провадженні навела Оксана Русецька, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області.

Щодо окремих недоліків алгоритму проведення (стадійності) земельних торгів та оформлення їх результатів розповів Микита Безмагоричних, приватний виконавець виконавчого округу Запорізької області.

Валерій Притуляк, приватний виконавець виконавчого округу Одеської області, зупинився у своїй доповіді на деяких питаннях оформлення результатів земельних торгів в ході виконавчого провадження.

Щодо особливостей роботи нотаріусів з реєстрацією права власності на земельні ділянки розповіли член Комісії з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Галина Парусова і Голова Комісії з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності, приватний нотаріус Острозького районного нотаріального округу Рівненської області Інна Бернацька.

Повний відеозапис онлайн-консультації доступний за посиланням.