Новини АПВУ
Загальні новини

Мін’юст має припинити тиск на приватних виконавців у вигляді притягнення до дисциплінарної відповідальності за фіктивним скаргами боржників

АПВУ, на жаль, змушена констатувати, що тиск регулятора в особі Міністерства юстиції України на Інститут приватних виконавців у вигляді притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності за фіктивними скаргами боржників продовжується. Черговою мішенню Міністерства став приватний виконавець, Голова Ради приватних виконавців виконавчого округу Київської області Павло Говоров.

8 лютого 2021 року на офіційній сторінці Facebook Міністерства юстиції з’явилась новина, у якій повідомлялось про притягнення Павла Говорова до дисциплінарної відповідальності у вигляді припинення діяльності за нібито «систематичне порушення законодавства». У свою чергу 8 лютого Павло Говоров публічно повідомив, скарги, на основі якої Міністерством юстиції України підготовлено подання щодо притягнення його до дисциплінарної відповідальності, не існує і боржник по зазначеній справі публічно і документально повідомив, що ніколи в житті не бачив і не підписував цього документу. До того ж виконавче провадження, яке стало приводом для розгляду справи приватного виконавця Павла Говорова на Дисциплінарній комісії, успішно завершено мировою угодою між сторонами, претензій до приватного виконавця вони не мають, про що офіційно і документально повідомили.

«АПВУ зацікавлена, щоб в її рядах працювали сумлінні, чесні, законослухняні професіонали. Чистота професії – понад усе. Але водночас Асоціація буде захищати своїх представників від тиску регулятора. Ініціювання Міністерством юстиції Україні і притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності за фіктивними скаргами боржників - це не лише «кейс Говорова». Подібні випадки вже були, і відповідні рішення Дисциплінарної комісії оскаржені до суду. АПВУ не буде заплющувати очі на свавільні дії окремих очільників Міністерства. Асоціація і надалі максимально вдаватиметься до юридичних, публічних і навіть політичних механізмів задля того, щоб регулятор припинив тиск на приватних виконавців, яких чомусь вважає не союзниками у подоланні масштабної проблеми невиконання судових рішень, а виключно як конкурентів ДВС, - заявив Голова АПВУ Віталій Чепурний.  - Міністерство юстиції України, яке має превалюючий вплив на Дисциплінарну комісію, у своїй діяльності повинно керуватись виключно буквою закону, а не витрачати час на фабрикацію дисциплінарних подань щодо приватних виконавців, таким чином створювати міфічні підстави задля штучного блокування подальшої реформи сфери примусового виконання, зокрема зрівняння повноважень приватних і державних виконавців».

Також АПВУ закликає Міністерство юстиції видалити/уточнити новину на своїй офіційній сторінці в Facebook стосовно припинення діяльності приватного виконавця Павла Говорова, оскільки: по перше, ще немає відповідного наказу про припинення його діяльності, по-друге, засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців, на якому має бути ще раз розглянуто його справу призначено на 12 лютого 2021 року.