Новини АПВУ
Загальні новини

Вітаємо з 17им Всесвітнім днем судового виконавця!

АПВУ разом з UIHJ вітають всіх колег з 17им Всесвітнім днем судового виконавця!

Тема судового виконавця, як довіреної третьої сторони у спорах, стала однією з основних на 25-му Міжнародному конгресі UIHJ у м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія), який пройшов 7-10 травня 2024 року.

На Конгресі учасники з більш ніж 100 країн світу провели відповідне обговорення, цього разу безпосередньо в країнах-членах UIHJ, зі сторонами спорів, фізичними особами, підприємствами, державними адміністраціями, юристами та судами, магістратами та ЗМІ.

Сьогодні по всьому світу виконавець судових рішень діє як справжня довірена третя сторона та гарант прав людей. Судовий виконавець також виступає і як медіатор, наділений соціальною відповідальністю, а не просто виконавець, який лише виконує вказівки свого клієнта. Цей підхід переміг, подолавши кілька останніх криз, тим самим продемонструвавши надійність надійного партнера, якого поважають усі залучені сторони.

Ця символічна функція залишається фундаментальною опорою правової безпеки. Професійне майбутнє судових виконавців по всьому світу значною мірою залежатиме від їх соціальної ролі та прихильності людей. В епоху цифровізації судової системи людська взаємодія та довіра стають незаперечною додатковою цінністю. Незважаючи на те, що нові технології відіграватимуть центральну роль у майбутніх судових системах, жоден алгоритм чи штучний інтелект не можуть замінити саму сутність судового виконавця.

Соціальна місія судового виконавця полягає в забезпеченні верховенства права, полегшенні доступу до правосуддя, захисті прав усіх залучених сторін, водночас постійному контролі у ситуаціях з професіоналізмом та емпатією.

Як важливий компонент функціонування судової системи та верховенства права, судовий виконавець втілює в собі всі якості довіреної третьої сторони par excellence.

Вітаємо колег!

Нагадаємо, з 2021 року АПВУ є членом Міжнародного союзу судових виконавців (UIHJ) - міжнародної неурядової організації, створеною в 1952 році, яка включає 104 члени на п’яти континентах і представляє професію судових виконавців у 95 країнах.