Новини АПВУ
Новини Асоціації

Відбувся VIII З'їзд приватних виконавців України

Захід проводився за підтримки Проекту ЄС "Право-Justice" 1 грудня 2023 року в м. Києві в приміщенні Mercure Kyiv Congress Hotel.

Голова АПВУ Віталій Чепурний представив Звіт про діяльність АПВУ у 2021-2023 роках, який було затверджено спільнотою. Віталій також презентував новостворений Вісник АПВУ, перший номер якого вже опубліковано на офіційному вебсайті організації.

До Статуту АПВУ та Порядку проведення З’їзду приватних виконавців України внесено відповідні зміни щодо можливості проведення З’їзду приватних виконавців України в онлайн та заочному форматі. Також спільнота затвердила кошторис АПВУ на 2024 рік.
На З'їзді відбулися вибори Голови та заступників Голови АПВУ, а також членів Комітету з етики і Дисциплінарної, Кваліфікаційної та Ревізійної комісій.

За результатами таємного рейтингового голосування обрано нових Голову та заступників Голови РПВУ, членів Комітету з етики, а також Дисциплінарної, Кваліфікаційної та Ревізійної комісій.

Новообраною Головою РПВУ стала Оксана Русецька, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області.

«Щиро дякую спільноті за довіру! Впевнена, що діяльність нашої команди стане максимально корисною для професії приватного виконавця в Україні. Ми обов’язково налагодимо ефективну та адекватну комунікацію приватних виконавців з державними органами, в тому числі з регулятором, судовою, правоохоронною та банківськими системами. Дотримуватимемося чіткої позиції щодо територіальності виконання рішень та непорушення виконавчих округів. Ми поставили перед собою чіткі цілі. Особливо важливий напрям нашої роботи - вдосконалення нормативно-правової бази для результативного виконання рішень та продовження реформування системи, зокрема прийняття надважливого для нас законопроекту №5660 "Про примусове виконання рішень". Також налагодимо внутрішню комунікацію всередині спільноти і роботу всіх органів АПВУ. Розраховую на плідну співпрацю з кожним членом нашої спільноти», – прокоментувала своє обрання Голова АПВУ Оксана Русецька.

Посади заступників Голови АПВУ обійняли приватний виконавець виконавчого округу Одеської області Георгій Парфьонов і приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Андрій Авторгов.
Членами Дисциплінарної комісії приватних виконавців стали:

Юрій Лисенко, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області.

«Дисциплінарна практика стосовно приватних виконавців досі залишається далекою від об'єктивності та неупередженості. Її діяльність має бути заснована на принципах прозорості, справедливості й пропорційності застосованого стягнення. Маємо на меті унеможливити репресії в професії, чітко усвідомлюючи рівень відповідальності перед спільнотою», - пояснив свою мотивацію Юрій Лисенко.

Зорян Маковецький, приватний виконавець виконавчого округу Львівської області.

«Переважна більшість скарг, що подаються щодо діяльності приватних виконавців до Міністерства юстиції України, виходять саме від боржників, і на моє особисте переконання, в своїй переважній більшості зумовлені їх стійким небажанням виконувати рішення, що набрали законної сили. Вважаю, що Дисциплінарна комісія приватних виконавців повинна бути не каральним органом, а судом Честі, член комісії має бути готовий обґрунтувати кожне своє прийняте рішення та дивитись колегам в очі», - зазначив Зорян.

Ольга Верба, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ.

«Маю намір і надалі вірою і правдою здійснювати служіння спільноті приватних виконавців та працювати для подальшого розвитку інституту приватного виконання в Україні. Маю досвід роботи на цій посаді у попередній каденції. На основі проаналізованих матеріалів дисциплінарних проваджень також маю намір здійснювати узагальнення практики та розробляти відповідні проекти змін до законодавства», - зазначила про свої наміри Ольга.

Володимир Скрипник, приватний виконавець виконавчого округу Полтавської області.

«Ставлю перед собою чіткі задачі. Висвітлювати публічно усій спільноті приватних виконавців результати засідань Дисциплінарної комісії та прийняті рішення (без порушення таємниці виконавчого провадження) для мінімізації в подальшому типових порушень зі сторони приватних виконавців у своїй професійній діяльності та тим самим підвищуючи авторитет професії в цілому. Також вважаю за потрібне добитися перегляду Мінюстом дисциплінарної практики з особливо хвилюючих приватних виконавців питань (стягнення основної винагороди, територіальність та інші)», - описав свою мотивацію Володимир.
Члени Кваліфікаційної комісії приватних виконавців:

Любомир Ткачук, приватний виконавець виконавчого округу Івано-Франківської області

«Зможу забезпечити об'єктивний та неупереджений підхід до відбору кандидатів, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця. Маю досвід у розробці тестових питань для державних виконавців України і відповідні знання у сфері примусового виконання. Тільки за умови, коли у "сім'ю" приватних виконавців прийдуть професійні фахівці, це призведе до збільшення пред'явлень виконавчих документів саме приватним виконавцям і популяризує професію», – зазначив Любомир.

Валерій Притуляк, приватний виконавець виконавчого округу Одеської області

«Я маю значний досвід розробки тестових питань як для приватних виконавців, так і для освітньо-наукових програм Національного університету «Одеська юридична академія». Моя викладацька робота надає змогу об'єктивно та неупереджено оцінювати знання. Впевнений, що зможу забезпечити об'єктивний та незаангажований підхід до відбору осіб», – прокоментував свої наміри діяльності Валерій.

Дмитро Кудряшов, приватний виконавець виконавчого округу Харківської області

«Інститут приватного виконання рішень за 6 років існування довів високій рівень ефективності. Нам потрібен подальший розвиток, розширення інституту, першочергово сприяє тотальному відновленою нашої рідної України та євроінтеграції. У мене непоборне бажання долучитися до цього процесу. Майбутньому професії - бути!», – описав свою мотивацію Дмитро.

Назар Павлюк, приватний виконавець виконавчого округу міста Києва

«Необхідно забезпечити рівний доступ до професії приватного виконавця усім бажаючим та захистити інтереси приватних виконавців на етапі підвищення кваліфікації», - зазначив Назар.
Новий склад Комітету з етики сформували:

Ірина Роткевич, приватний виконавець виконавчого округу Кіровоградської області

«Високі стандарти поведінки та морально-ділові якості кожного приватного виконавця та професійної спільноти в цілому мають бути невід'ємною частиною такого розвитку. З метою сприяння підтриманню високих стандартів професії приватного виконавця, а також утвердження та практичній реалізації головних засад виконавчого провадження, маю бажання на практиці відстоювати необхідність відповідності таким стандартам», – описала свою мотивацію Ірина.

Антон Сідоренко, приватний виконавець виконавчого округу міста Києва

«Маю на меті допомагати у вирішенні конфліктних ситуацій та збільшувати довіру суспільства до інституту приватного виконання шляхом забезпечення справедливого та неупередженого розгляду скарг на дії приватних виконавців. Від себе гарантую незалежність та професійність при прийнятті рішень», – описав свою майбутню роботу Антон.

Віталіна Кісельова, приватний виконавець виконавчого округу міста Києва

«Я зацікавлена в тому, щоб в нашій спільноті діяли правила професійної поведінки. Щоб ми створили такі умови, які забезпечать компетентне та професійне виконання обов'язків, які покладені на нас, і зможуть підняти авторитет приватних виконавців у суспільстві», – зазначила Віталіна.

Андрій Іванов, приватний виконавець виконавчого округу міста Києва

«Морально-ділові якості кожного приватного виконавця окремо та спільноти в цілому є надзвичайно важливим аспектом. Впровадження у практичну діяльність високих стандартів поведінки та їх дотримання є основою розвитку нашої професії. Саме тому маю на меті готувати пропозиції з вдосконалення Кодексу етики та впроваджувати сучасні міжнародні практики та стандарти», – так описав свою мотивацію Андрій.

Дмитро Проценко, приватний виконавець виконавчого округу Запорізької області

«Вважаю, що будь-яка праця повинна гуртуватися на засадах професійної етики, основних засадах і нормах моралі, справедливості та законності з обов'язковим дотриманням рівноправ'я, прав, свобод і законних інтересів», - прокоментував Дмитро.
Прозорість і відповідність фінансово-господарської діяльності та всіх витрат Асоціації у найближчі три роки у новому складі Ревізійної комісії перевірятимуть:

Голова комісії, приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Іван Жаботинський, члени комісії: приватні виконавці Олександр Мукорез (Сумська область) і Сергій Пирога (Волинська область).

Учасники З'їзду і партнери АПВУ привітали колег з обранням і побажали успіхів у розвитку Асоціації та самоврядування спільноти приватних виконавців в Україні.
Рішення З'їзду опубліковане на офіційному вебсайті організації.

Відеозапис З'їзду доступний за посиланням.

Повний фотозвіт.